The Kingsize Boogiemen – vítěz BluesAperitivu 2011

Příroda funguje naprosto spolehlivě – nejsilnější jedinci přežívají, nejslabší hynou. Tisíciletími prověřené přírodní zákonitosti však nyní očividně padly. Jinak si totiž nedovedu vysvětlit, že v soutěžní přehlídce BluesAperitiv 2011 spolu s vynikajícími kapelami Juicy Band a Boogie Chilli získala vítězství i pochybná individua zvaná The Kingsize Boogiemen, čímž postoupili do hlavního programu legendárního festivalu BluesAlive.

Mám vážné pochybnosti o kompetentnosti „odborné“ poroty v čele s mikádózním blondýnem Andrew Beatherem. Je také otázkou, zda vítězství nejslabšího článku české blůzové scény není produktem v naší vlasti tak mocně zakořeněného korupčního prostředí. V konkurenci tak skvělých kapel ze všech možných koutů Česka a okolí The Kingsize Boogiemen prostě nemohli obstát, kdyby se rozhodování poroty neslo v duchu fair play.

Pochybnosti vzbuzuje již samotný výběr vítězné kapely do finálového večera soutěžní přehlídky, když jejich album s přitroublým názvem „Budeme kácet, pokud nemáte“, které hudební kritikové mého významu považují za prakticky prázdný nosič, bylo bazálním podkladem pro výběr. Nemohl jsem přehlédnout, že předseda poroty se po skončení festivalu odebral s tzv. vítězi na noční prohlídku města Šumperku.

Je zřejmé, že současná blůzová scéna prochází hlubokou kvalitativní a morální krizí. Pokud se na vrchol blůzové sezóny pokoutně propracují pochybní šmidlikáčové bez jakéhokoliv hudebního vzdělání, drajvu či jiných blůzově žádoucích atributů, balím kufry a odjíždím do Konga.

S pozdravem „folku a Kongu“ zdar Váš  zoufale znechucený


Matouš Bublina – bývalý blůzový hrdina

Komentáře

  1. #1
    Hans | 21. 6. 2011 @ 11:39