Bluesbadger 2011 – ohlédnutí

Vážení přátelé,

v sobotu 26. 11. proběhl v místní sokolovně festival Bluesbadger 2011. Po loňském 1. ročníku, který byl hojně navštíven, panovaly obavy, či spíše zvědavost, jak to dopadne letos. Právě Bluesbadger 2011 měl ukázat, jestli je tato akce v Lázních Toušeň žádaná a do budoucna životaschopná. A jak to dopadlo? Zcela zaplněná sokolovna nám potvrdila, že bluesová muzika má co říct a příštích ročníků se nemusíme obávat. Skvělé!

Oproti inzerovanému line upu došlo k jediné změně v pořadí kapel. Amistar Swing Quartet nezahajoval festival, ale vystoupil až na závěr. Toto byl asi jediný, byť okolnosti vynucený (kapela z tech. důvodů nemohla přijet dříve) dramaturgický omyl. Takže zahajovali místní The Kingsize Boogiemen. Zahráli svůj standard a vzhledem k reakcím publika asi nezklamali (inu "domácí trávník" asi sehrál své…).

Pak předvedli svůj set St. Johnny & The Sinners. Precizní a semknutý projev kapely byl stylový, ačkoliv jejich největší síla bude patrně v menších klubových prostorách.

Třetí v pořadí přišli na podium Arturo Soriano Band. Pražská kapela s madridským saxofonistou nastavila hudební laťku hodně vysoko. Instrumentální výkony všech členů snesly skutečně hodně přísná měřítka. Skupina nám představila také výbornou zpěvačku (jedinou dámu tohoto večera), takže se bylo i na co dívat.

Poté spustili polští Boogie Chilli, a to byl vrchol večera. Jejich zatěžkaný – téměř rockový – sound probudil celou sokolovnu a zvedl diváky ze židlí. Nadšené reakce burcovaly kapelu k výbornému výkonu a v sokolovně došlo k jakémusi frekvenčnímu splynutí, kdy účinkující a diváci byli v podstatě jeden celek. To byl opravdu zážitek!

Poslední nastoupili již zmínění Amistar Swing Quartet. Na obranu skupiny je třeba podotknout, že poté, co sokolovnou projel parní válec zn. Boogie Chilli, by byl pro kohokoliv problém jít na podium a zaujmout. V tomto bandu jsou zkušení a zruční muzikanti, ale bohužel byli ve špatný čas na špatném místě.

Nicméně celkový dojem a první odezvy z tohoto ročníku jsou víc než dobré; hudebně byl o krok dál než ten loňský. Dovolte mi, abych poděkoval všem, kteří pomohli (divadelníkům, sponzorům, obci), všem, co účinkovali, zvukařům, pořadatelům. A nejvíc Vám, kteří jste tam večer byli – bez Vás by to fakt nešlo.

See you on Bluesbadger 2012!

Sousedovic malý Mirek & The Kingsize Boogiemen

Komentáře

  1. #1
    Petr Socha | 6. 12. 2011 @ 07:26

    Bylo to opět skvělé. Toušeň potřebuje kulturu jako prase drbání a pokud je to takto kvalitní produkce, navíc mému srdci blízká, tak je to vynikající. Přeji festivalu, aby měl stále vzestupnou tendenci a nerozbředl jako některé jiné festivaly. Ale to tady nehrozí. Tento festival dělají od srdce muzikanti, kteří muzice opravdu rozumí. Do příštího ročníku přeji opět šťastnou ruku při výběru kapel a už teď se těším.
    Petr